A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Revolt Klan - Dashurinë S'e Gjejmë Dot


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/12/2015

2015-12-25T00:00:00

Muzika & Teksti:

Revolt Klan

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH


S’jam njësoj, s’je as ti. Ndjejmë shumë pak, pak tani
Si monedhë, jeta ngjan dikush qesh, dikush qan.
Dhe çudi sa shpejt harrojmë
Një fjalë e mirë asgjë s’kushton…joo

0 zot ty unë do të lutem sot
Pse sot dashurinë s’e gjejmë dot
0 zot të lutem ti na jep pak forcë
Pak forcë ta ndalim në çdo lot

Nuk di ç’po ndodh,
po ndodh shpejt
Para pasqyrës nuk jemi të sinqertë.
Besimin tek të tjerët ngadalë e kemi humbur
Çfare ishte shumë e thjeshtë sot duket e pamundur.

Dhe ëndrrat dhe dëshirat sikur kanë ndryshuar.
Çdo ditë për njëri-tjetrin po bëhemi me të huaj.
Me duket se gjithë ndjenjat në shpirt i kemi ndrydhur.
Dhe sytë nuk shikojnë se zemra është e mbyllur.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018