A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  916
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

O.R.A. (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Let You Love Me
Girls
Lonely Together
Shine Your Light
Body On Me
Your Song
Black Widow
Torn Apart
Anywhere
Do They Know It's Christmas? 2014


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Shahini

Linda Halimi

Rona Nishliu

Zanfina

Vesa Luma

Adelina Berisha

Dhurata Ahmetaj

Gjira

Nora Istrefi

Argjentina Ramosaj


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018