A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rita Ora - Love & War  (Feat. J. Cole)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/08/2012

2012-08-24T13:59:20

Këngë e albumit:

"O.R.A."


[Rita Ora]
Theres something bout you I can't explain
You give me love and take it away
I see you like this game that we play-ay-ay-ay
And yo this fighting shit is getting too old
And you're gon find yourself left out in the cold
It's time to straighten up or you can move on on on on yeah

Hook: Rita Ora [J Cole]
[Yea, it's something crazy 'bout the way we love to hate each other]
I don't wanna fight anymore
[Everyday we fighting like the navy, baby maybe we can save each other]
I don't wanna fight anymore
You go off, I go off and you mad of off nothing
I don't wanna fight anymore
Can't we just make love, and not war.

Baby there's something about you
You go that good shit I don't wanna give up
It's too good to give it away-ay-ay-ay-ay
Yeah I'm feeling we're just coming too close
Who's wrong or right this is outta control
I'm not perfect but I'm tired of this bullshit
Lets move on

[Hook]

[J Cole]
White flag, ah-ahaaa-ahaah
White flag, ah-ahaaa-ahaah
I'm waving a white flag ah-ahaaa-ahaah
White flag

[Rita Ora]
Anymore, anymore, anymore, anymore boy
I don't wanna fight anymore
Anymore, anymore, anymore, anymore boy
I don't wanna fight anymore

[Hook] x2
[Yea, it's something crazy 'bout the way we love to hate each other]
I don't wanna fight anymore
[Everyday we fighting like the navy, baby maybe we can save each other]
I don't wanna fight anymore
You go off, I go off and you mad of off nothing
I don't wanna fight anymore
Can't we just make love, and not war.


Ky tekst u dërgua nga  ronni202
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018