A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • R
  • Rita Ora
  • What Child Is This Who Laid To Rest

Live Video

Video Link

Rita Ora & Andrea Bocelli - What Child Is This Who Laid To Rest


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/01/2016

2016-01-09T20:09:30

What child is this, who, laid to rest,
On Mary’s lap is sleeping?
Whom angels greet with anthems sweet
While shepherds watch are keeping?
This, this is Christ the king,
Whom shepherds guard and angels sing;
Haste, haste to bring him laud,
The babe, the son of Mary!

Why lies he is such mean estate
Where ox and ass are feeding?
Good Christian, fear; for sinners here
The silent word is pleading.
Nails, spear shall pierce him through,
The cross he borne for me, for you;
Hail, hail the word made flesh,
The babe, the son of Mary!

So bring him incense, gold, and myrrh;
Come, peasant, king, to own him.
The King of kings salvation brings;
Let loving hearts enthrone him.
Raise, raise the song on high,
The virgin sings her lullaby;
Joy, joy, for Christ is born,
The babe, the son of Mary!


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018