A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rod është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Rodolf "Rod" Byku, is a pop/club-based singer, born in Albania. Rod started his career already at age 8. He participated in festivals in and around his home country and entered singing contests, scoring good placements including winning. In 2010 Rod won 1st place in "The Sounds of Adriatic" in Durres. The year after he was awarded with 1st place in festivals of Kavaja, Gjirokastra and Saranda. His biggest win was in the Children's Festival of ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gust Gjeci

Toli

John Tilio

Mevlud Rahimaj

Agon Latifi

Arian Gollopeni

Enur Pakashtica

Isak

Leonardo Kryeziu

Qazim Morina


Tags: Rod, Rodolf Byku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018