A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rona Nishliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  76
  • Vendlindja:
  • Mitrovice 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Rona Nishliu është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Rona Nishliu jetoi ne Mitrovice deri ne moshen 13 vjeqare e pastaj u shperngul per ne Prishtine. Kariera e saj muzikore filloi ne vitin 2004 ku mori pjese ne "Ethet e se premtes" dhe arriti deri tek top 10-shja e keti festivali. Pas pak kohesh Rona bashkpunoi me kengetaret Vesa Luma dhe Teuta Kurti me te cilat realizoi nje kenge e cila titullohej "Flakaresha" dhe mori pjese ne festivalin e TVSH-se dhe me kete kenge korri sukses.Ajo po ashtu ishte...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Emini

Zanfina

Nora Istrefi

Genta Ismajli

Adelina Berisha

Yllka Kuqi

Afërdita Dreshaj

Dafina Zeqiri

Linda Halimi

Vesa Luma


Tags: Rona Nishliu, Rrona Nishliu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018