A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rovena Dilo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  69
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rovena Dilo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Rovena DIlo, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Ajo pohon se në këtë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Dorezohem (2004)

Ante (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Ne Shkoder Te Vish
Rrefimi
Dorezohem
Jo!
Pertej Kohes


Artistë Të Ngjashëm:

Manjola Nallbani

Eliza Hoxha

Aida Baraku

Mimoza Mustafa

Hirushe Xhemali

Nertila Koka

Ermonela Jaho

Ganimete Jashanica

Antigona Rustolli

Antigona Sejdiu


Tags: Rovena Dilo

Rovena Dilo në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë