A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rrahman Hasani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Pakashtice 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Rrahman Hasani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Aktivitetin muzikore e filloi ne SH.K.A "Aksionisti" Pakashtice,per te vazhduar ne SH.K.A "Josip Rela" ne Podujve,ku me 1985 fillon aktivitetin ne Sh.K.A "Bajram Curri" ne Prishtine. Eshte fitues i ketyre festivaleve:Kline:1983 dhe 1987;Kaqanik:2000,2015;Has-2013;Prizren-2007. Ka te edituar disa albume: solo-duet-trio-kolazhe dhe me SH.K.A "Bajram Curri", si dhe shume kenge ne mediume audiovizuele. Aktualisht zhvillon aktivitetin prej rapsodit ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nuredin Gashi

Shaban Krasniqi

Samiu I Plugut

Venis Agaj

Ramiz Bytyqi

Shaip Arllati

Bekim Gjakova

Vathi Fejza

Lil Drill

Lil Sllim Gg Army


Tags: Rrahman Hasani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018