A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • R
  • Rudi
  • Tipa Si Puna Jone

Live Video

Video Link

Rudi - Tipa Si Puna Jone  (Feat. XXL)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/04/2006

2006-04-16T00:00:00

Këngë e albumit:

"Termet Mbi Qytet"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 3


A keni kohe me na ni ifije?
Ose dy deri ntri fije, e randsishme a me na ni
E tesh dona mu marr pak me vedi e pak e tjere, hajt
Shyreti, begatija, hareja, mbizotroft nfamiljet tuja

Hajde, njesha mire atmosfere
Une e mullari tu u shty kush e kush me fol i pari ose ma sakte kush e kush a ma i marri

Rudi a ba krejt i marr i hej ka shkel nxhind

Tipa, jan dy tipa (x2)

Tipa, si puna jone a vshtire me gjet,
me tipa si puna jone, ti se ke tlehte,
Hajde deri naten vone, hajde njif natyren tone
Hajde rri me tipaa si puna jone (x2)

Nji dynja kile mish, e vi nga nje vend malor
Kur mshef thuj marshalla e kap dica me dore
Jam bashkohor ne aspektin muzikor
Nuk mpushon goja me ore
me pak fjal jam popullor.
Sasht nnatyren teme
me u marr me thashetheme
pershtypjen e ke trreme
nisur nga deshira jeme
me msu gjana vende vende
psh kur hapi televizorin i shof do kangtar si tcum prej vorrit
Guximin ku e mori, po ftyren kush ja nxorri
lene kur nigjoj tekstet mu mbjen krejt humori
E sho Rudin qe shfryhet nga furia shtyhet
Qe vlla se po kry merre fjalen vec mos fyj

Un nuk fyj po shtyj, une nderhyj nuk pshtyj
kur jam me mikrofon mgjyko mu?
e vyj apo nuk vyj
une imazhin ta nyj, une figuren ta lyj
se kta kangtar me ftyra tpastra pederasta sdu mi pa me sy
tipa qe bajn si vipa, ca vajza qe thojn u rrita merdhi dita, ne boten e artit rrshkita?
Une u habita, mfal un si jap merita
se kur knon renkon, per mu je buce me tradita
ke da kangtar qe thojn vec tekste dashnie,
djem qe knojn me beth po digjen prej dashniet
aj, hyp ne skene e pihet,
e per fame aj shkrihet,
nuk e di si nihet, si rrihet po me rop shpiet dhihet

Tipa, si puna jone a vshtire me gjet,
me tipa si puna jone, ti se ke tlehte,
Hajde deri naten vone, hajde njif natyren tone
Hajde rri me tipaa si puna jone (x2)

Ulu ntavoline ta kthejm nji me shoqnin
nen avujt e alkolit sot me cunat do rrijm do pijm
une flas ndialekt e shume njerez nuk dijn
po kur batutat me vin XXL ndrron klim?
Nji gazetare si bullic, e cila dote mu grric
tu u shty prej shnetit ajo mftovi per pice
E un si gjentil i thash shko ti moj karice
se ba me tkap ndore un tbaj ty si karfice

Vec me e pa si meti, sju besote muhabeti
e shkreta, u ba prush nga sikleti
mor mullar, i marr, le nam, e panen tan
mos zjat kujin me te ke harru qe kena fame

Une habitem ti si flet, a e man mend kur ishim vjet
nji spektakel me shyret, ishte zone per deputet
ishim mbledh aty si staf, fansat kishin vu carcaf,
ti i ktheve tetan mrapsht, e i the ska autograf (hajt tash hajt)

he pra dy tipa si puna jone
mos i flit kur nuk njof vone?
hajde ulu me ne, kena vu kumone
gazi jone simptome, e vone?, e marrise sone
ti kuptoje rri ne ajer pra, fluturon balone
po ta them at fjali goje, po ta them na tmbyllim gojen, po ta them ti msoje lojen, po ta them ti respektoje
per ket muzike kam le,
ku ka feste aty na ke
atmosfera u nxe po erdhen tipa si ne

Tipa, si puna jone a vshtire me gjet,
me tipa si puna jone, ti se ke tlehte,
Hajde deri naten vone, hajde njif natyren tone
Hajde rri me tipaa si puna jone


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018