A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sabiani - Hajde Hajde


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Egoist"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Hajde" kënduar nga Sabiani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sabiani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lulka Merkulaj - Hajde Hajde

ç'ka banketi qe shkelqen dhendrri nusja po na vjen dor per dore e hyn ne valle dhendrri yll nusja sorkalle bab e nan sa shume kan prit me pa gzimin e ksaj dit kan prit moter e vella me ju pa ju krah per krah REF; hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja re hajde sa e bukur je hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja re hajde sa e bukur je rreth e rreth krushqit dasmor vallen marrin dor per dor ne mes tyre çifti i ri dhendrri yll nusja hyjni bab e nan sa shume kan prit me pa gzimin e ksaj dit kan prit moter e vella me ju pa ju krah per krah REF; hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusa re hajde sa e bukur je hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja e re hajde sa e bukur je
hajde kalle kalle 4 her

Flora Gashi - Hajde Hajde

Nuk di qka tpaskam dasht
Qe doren po largohem
Erdha me t'pershendet
E ti me fjale po vret
Pse kshtu pom ofendon
Pse tjerve ju beson
Qysh mendja nuk tka shku
Se dojn me na idhnu

x2
Hajde hajde zemra jem
Se nje jete ma shum nuk kem
Lere boten qka po thot
Mos ta qojm na kohen kot

Krejt syte i kan te na
Qka s'bojn per me na nda
Mthuaj se mdon ne sy
E hallkun mos e ni
Pse kshtu pom ofendon
Pse tjerve ju beson
Qysh mendja nuk tka shku
Se dojn me na idhnu

Ref..x4
Hajde hajde zemra jem
Se nje jete ma shum nuk kem
Lere boten qka po thot
Mos ta qojm na kohen kot

Blg - Hajde Hajde

Hajde Hajde
Hajde krejt mahallat krejt mafiat q jon me mue
hajde qonu krejt se un po vi bashk me flak
krejt po du me kall ket ven pa e pa
se BLG po vje i musht me flak
Kurr mos harro q jom i gatshem per pasoja
kush ma ka inati let vje te Tropoja
let vje aty se un kome prit
kome myt mashpejt se ni drit
Drita kallet shpejt po un e mys ma shpejt
se kerkush nuk e ka shpejtsien tem
ma shpejt se un u kon veq Bruce Lee-ia
edhe ai shkoi i ri per fleta t fliav
Po skom qa me bo se aj u kon n bela
po qka me bo q sjom hala n bela
amo jetes nuk i dihet me la
kshtu q dost lem rahat tu la

Refrain 2x:
Hajde hajde krejt qonu nkam
se pozherani po do me kall
bashk me BLG t gjith Alidemt
pe kallin ket ven e po jav dridhin ment

Un jom BLG q t kallxoj se kuje
po mu bo me shok t prishi tut rreh
jo q vet po tutna po ka tulifar luca
q nuk e din qka osht puna me Rrebela
Rrebelat t qojn te therrat e thanes
tani t rrehin me shtaga t thanes
Kshtu q dost maj fjalt e sanes
se t qomi ne rrot t sanes
Un jom 100% Pozheranali
kush ma ka inati let um bje n shpin
se jon do tuca q shajn mas shpine
amo nuk e din q un i dridhi me mine
Hajde nisja krejt festoni
se Albumi jem i par dul te troni
kush po do me hi n grup me mu
let vje let bisedon me mu

Refrain 2x:
Hajde hajde krejt qonu nkam
se pozherani po do me kall
bashk me BLG t gjith Alidemt
pe kallin ket ven e po jav dridhin ment
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018