A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sabri Fejzullahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  330
  • Vendlindja:
  • Besjanë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sabri Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore moderne, e lehtë dhe popullore qytetare. Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua, e Rolling Stones. Ai ishte i pari që solli frymën e muzikës moderne në Kosovë. Kënga e tij e parë qe e ka këndu për Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1967, profesionalisht me orkestrën e madhe simfonike. Ajo këngë quhej “Tash jo”. Kjo është kënga e parë profesionalisht e tij. Ndërkaq ka fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

I ati i

Ermal Fejzullahut

Shto profile

zyrtare

Xhamat E Thyer (2016)

E Jeta Shkon (2013)

Ku Je Me Kend Je (2012)

Kafe Muhabet (2010)

Çika E Ulpianës (2008)

Po Me Leshon Takati (2008)

Plot Rini Plot Dashuri (2007)

Moj E Mira E Diaspores (2007)

Shërbtor I Këngës (2005)

Merrma Shiun E Prishtines (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Shqiperi Etnike
Urime Shpirti Jem
Jam Shum Keq
Te Pershendes
Nuk Te Njoh
Ku Je Me Kend Je
Zjarr Ne Shi
Loje Pas Shpine
Pse S'të Thashë Të Dua
Ilaci Im


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Labinot Tahiri (Labi)

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Blero

Ermal Fejzullahu

Nexhat Osmani

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu


Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau

Sabri Fejzullahu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019