A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Moj E Mira E Besianës


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

//

Këngë e albumit:

"Merrma Shiun E Prishtines"


Kur kam qenë unë djalë i ri
E si rashë në dashuri
Nuk më ndalte shi as borë
Nuk kalon kjo ngrohtësi
Ende më përvëlon në gji
Prushi i zjarrit rinor
Ujët e Llapit një herë e kam pi
Eh më dogjën buzët e saja
Rashë në dashuri moj bukuri e hanës
Moj e mira e Besianës
S'ka durim në djalëri
Unë nuk prita asnjë ditë
Nesër më i qova mësitë
E si erdhi me duvak
Asnjë herë s'mu shu kjo flakë
Dhe kjo jetë me të më duket pak
Ujët e Llapit një herë e kam pi
Eh më dogjën buzët e saja
Rashë në dashuri moj bukuri e hanës
Moj e mira e Besianës


Më Shumë...