A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Kush I Lane Vitet E Mija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2010

2010-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Shërbtor I Këngës"

Këngë e albumit:

"Kafe Muhabet"


Kur një ditë do kthehesh prap tek unë
mbase i ke humbur t'gjitha n'botë.
E përbuzur dhe pa krenarii ..
Kokëulur e sytë të pikojnë lot...
- Kush mi lanë vitet e mia tash?
Kush ma kthen buzëqeshjen që kam humb?
Kush mi kthen netët e gjata mu?
Shum vite kaluan, e tash është vonë ..

Mik të ngushtë tash kam vetminë,
ndërsa natën unë e kam vlla -
e dashnore kam pikëllimin
mos u kthe, se s'dua me t'pa .. x2

E di mir si shkove kur u ndamë.
Ti e din sa lotë kam derdh për tyy ..
Sot po kthehesh dhe po kerkon ndjesë ..
Harrove kur më shkele n'besë ..

Mik të ngushtë tash kam vetminë,
ndërsa natën unë e kam vlla ..
E dashnore kam pikëllimin
- Mos u kthe, se s'dua me t'pa .. x2


Ky tekst u dërgua nga Mimoza M
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018