A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sabri Fejzullahu - Sherbetor I Kenges


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Shërbtor I Këngës"


Moj rini me kenge te pershendes
Ti dhe naten e kthen ne mengjes
Ane e mban botes une i rashe
Kund rini ma t’bukur s’pashe

Ti e kalle zjarrin n’Skenderaj
Ti e ngrit flamurin n’Ferizaj
Po kesaj mbremje kush ja dha hijeshine
Veq ti moj rini.

Une kendoj per ju rini
Hidhni vallen le t’digjet shamia
Ju me beni, veq me t’ri
O frymezim i kengeve te mia

Une kendoj per ju rini
Fluturoj mbi krahet e fellenzes
Juve ju kam mbreteri
Une per ju jam sherbetor i kenges.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018