A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Do Te Kemi Shqiperi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

//

Këngë e albumit:

"50 Vjet Të Arta"


Do te kemi Shqiperi,
Kur te bien ne dashuri,
Nje vajzushe nga Vlora,
Djaloshi nga Bajgora.
Nje vajzushe nga Vlora,
djaloshi nga Bajgora.

Do ta kemi Shqiperine,
kur te marr nuse ne Janine,
nje i lindur ne Koplik
te punoje ne Kacanik.
Nje i lindur ne Koplik
te punoje ne Kacanik.

Do te kemi Shqiperine,
kur n’Ulqin, Presheve, Smokthine
cuna e cupa shqipetare,
te nxene nga nje abetare.
Cuna e cupa shqipetare
te nxene nga nje abetare.

Do te kemi Shqiperi,
kur ne Durres, Struge, Cameri,
te nisemi me veture,
te pime kafe [per mature(?)]
Te nisemi me veture
te pime kafe [per mature(?)]

Do te kemi Shqiperi,
kur nga jug e nga veri,
do te shkojme rend e rend,
ne nje shfaqje a gazmend.
Do te shkojme rend e rend
nga nje shfaqje a gazmend.

Dhe kur t’luajme po ato valle,
dhe te kemi po ato halle,
me nje gjak e shpirt te ri
do te jemi Shqiperi.
Me nje gjak e shpirt te ri
do te jemi Shqiperi.


Më Shumë...