A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Ku Je Kosove


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

//


Kam nje mall e kam nje plage
Tek kjo toke ku shqipet s’vdesin
Me ke bir e te kam nene
Ne Kosove nuk ben te heshtim

Shkuan dite e shkuan net
Hena lshon rrezen mbi vorre
Gjaku i trimave ku u tret
Hej Kosove a thu harrove

Hake(?) lerma jete per trimin
Mos ma ler te hiqet zvarre
Jane gjymtyret per clirimin
Ti Kosove harrove valle

Ata dhane s’ju tremben vdekjen
Per te gjithe ne qe jetojme
Ata mbeten te pavdekshem
Ti ku je Kosova jone

(Ti ku je Kosova jone) - Kori

Hej Kosove pa ktheje koken
Po vajton nje femije deshmori
Lot i tij rendon kete toke
Pse po hesht Kosove ti sot.

Dhimbja jote kur me thirri
Une ne cast te erdha prane
Ti dhe nene por djemte u kthehen
Kur cdo trim dime ta nderojme

Hake(?) Lerma jete per trimin
Mos ma ler te hiqet zvarre
Jane gjymtyret per clirimin
Ti Kosove harrove valle

Ata dhane s’ju tremben vdekjen
Per te gjithe ne qe jetojme
Ata mbeten te pavdekshem
Ti ku je Kosova jone

(Ti ku je Kosova jone) - Kori


Më Shumë...