A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu & Ledina Çelo - Ma Ke Prishe Gjumin E Nates


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  180

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1999

1999-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Ledina Çelo

Këngë e albumit:

"Ma Ke Prish Gjumin E Nates"

Këngë e albumit:

"Miss Bukuria"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 38-të në RTSH


Ku te kam pare moj bukuri
flokun e arte, synin e zi
ma ke prishe gjumin e nates
moj e rrituna ne carshi

Mos kujto se eshte e lehte
dhe me merr ti me dy fjale
une per vete s'jam e qete
nuk e di c'me djeg nje zjarr

Po ma thuaj zjarrin e zemres
mos me ler kaq shume te pres
nuk e di a te besoj
fjala jote me trazoj
Po ma thuaj zjarrin e zemres
mos me ler kaq shume te pres
nuk e di a te besoj
s'te besoj

Ref.
Do sjell krushq djemt e Prishtines
lahutar o prej Dukagjinit
nje duvak o ta sjell prej Shkodre
krushq te pare o prej Kastrioteve


Ky tekst u dërgua nga  sidorela
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018