A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Zogu I Lirise


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/05/2012

2012-05-09T16:41:00

O bilbil o bilbil
Ti e din kengen qe m’gezon
Thuaja asaj me te bukures
Kam nje brenge qe me mundon

Nxirre kengen per te me gezuar
Te degjoj me mall si ligjeron bilbil
Kur kam dhembje kur kam faje
Kenga jote shpirtin ma qeteson bilbil

O bilbil o bilbil
Ti e din kengen qe me gezon
Thuaja asaj me te bukues
Kam nje brenge qe me mundon

Nxirre kengen per te me gezuar
Te degjoj me mall si ligjeron bilbil
Kur kam dhembje kur kam faje
Kenga jote shpirtin ma qeteson bilbil

(2 here)

Fry moj ere e prenveres
fry me mall me embelsi
qelma shpirtin perkedhele
njome zemren perseri

Ne lendine gjelberore
kenge malli deshiroj
tere ndjenjat ah me thone
ty o vashe te adhuroj

N’ate rrugen(?) e veshtire
hena fshihet neper re
ti me zhdukesh ku je valle
mendja mua do m’shpertheje

N’ate rrugen(?) e veshtire
hena fshihet neper re
ti e dashur fli ne paqe
fli mbi lule, fli me nge


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018