A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Ti Ke Emrin Lumturi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Shërbtor I Këngës"


Ishte e bukur ajo ditë
kur u pamë e u dashurum
të shëndrisnin ata sy
ata syt e tu te shkrum
ti më bën të jem i ri
ti më bën të kem fuqi
ti ke emrin lumturi
e gjith bota le ta di

(ref:) ti me je si nje pranver
ne qdo stin per mua qel
ti me je margaritar
ah sa shum me ben krenar
ti me je bot e tere
me je yll e me je hene
ti me je ar e flori
me je drit e syve t'mi

Ishte i bukur ai qast
kur te pash e u beme ne bashk
qe at dit ne syt e mi
nuk ka lot por dashuri
ti me ben te jem i rmi
ti me ben te kem fuqi
ti ke emrin lumturi
e gjith bota je ta ti

(ref:)ti me je si nje pranver
ne qdo stin per mua qel
ti me je margaritar
ah sa shum me ben krenar
ti me je bot e tere
me je yll e me jehen
ti me je ar a flori
me je drit e syve t'mi

(ref) (2x)ti me je si nje pranver
ne qdo stin per mua qel
ti me je margaritar
ah sa shum me ben krenar
ti me je bot e tere
me je yll e me jehen
ti me je ar a flori
me je drit e syve t'mi


Ky tekst u dërgua nga Lora
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018