A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Pajtoji


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Plot Rini Plot Dashuri"


Kur shpirti trazohet
E syri verbohet
Njeriu humbe miresine
Per nje fjale qe thuhet
Ateher kur nuk duhet,
Zemra mbushet plot mëri.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.

Kur djalli nderhyne
Çdo fjale te fyne,
Pezmi shpirtin e rendon,
Harrohen te mirat
Ne dite te veshtira,
Veq urrejtja na pushton.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter.
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje.

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.


Ky tekst u dërgua nga  albulena
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018