A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Kopshti I Dashurisë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sabri Fejzullahu"


Ishte vonë të bija n'dashuri
aty ishin gruaja fëmijtë e mi,
po kur kalove pranë kopshtit tim
shpirtin se c'ma dridhi një shqetësim,
(shpirtin se c'ja dridhi një shqetësim)

Po ti s'dije gjë as s'më shikoje fare,
se të trazonin shikimet djaloshare,
ah c'të bënte për fqinjin e hutuar
midis librav e kopshtit të lulëzuar
(midis librav e kopshtit të lulëzuar).

ref : Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Midis pemësh rrija nisja n'ethe
që të të shihja së paku nëpër gjethe.
Për një cast të ndihesha i ri
dhe të c'mallësha me atë bukuri
(dhe të c'mallej me atë bukuri )

ref : Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.

Ku ishe fshehur e s'të parë
ti lulëzove nga aq pa pritur,
phaj thjesht më vinte për të qarë , bukuria jote më ka mahnitur.
Bukuria jote më ka mahnitur.

Kur erdhën krushqit nga nji qytet tjetër dhe zbrazën një pushkë në stilin e vjetër , një gjethe e verdhë te këmbët më ra , kopshti dhe shpirti mu bënë një sahara .


Ky tekst u dërgua nga Lind Berisha
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018