A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Patriot Deri Në Lot


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/08/2015

2015-08-17T21:14:26

Erdh i madhi faqezi
ishe shok tash je zoteri
mos kujto se jan harruar
t'zezat tua, qe na i ke gatuar!

Kot flut'rove per mbi dhe
ne e dim kush ishe dje,
soji yt qimen e nd'ron
por zanatin, se harron!

Dje ujk, qingj sot!
Dje i kuq tash patriot!
Si biber prore perzihet,
vendi vend nuk i zihet!

Une jam atdhetar,
rrah gjoks si tregtar!
Shes buk e shes mi'll,
me çmime t'larta deri n'qi'll!

Fukaran ky e rrjep
veq shtirret, se si jep,
pastaj ne alternative
perbirohet valla, sikur zhiv!

Per shqiptar qe jan ne kriz'
hajt se po shkoj p'e jap naj deviz'

Shkrun gazeta,
kaq i dha,
e aj fryhet,
si une ska, si une ska!

100 mark qiraxhi
po'i ndihmoj valla,
shqiptart e mi!

K'shtu flet, k'shtu vepron
njerzit ai i shpeton,
veq ta shohesh n'kafene
si gjeli n'pleh kur koken ngreh.

Flet me zjarr ky patriot
duke u nxehur veq me got'!

Erdh i madhi faqezi
ishe shok tash je zoteri
mos kujto se jan harruar
t'zezat tua, qe na i ke gatuar!

Kot flut'rove per mbi dhe
ne e dim kush ishe dje,
soji yt qimen e nd'ron
por zanatin, se harron!


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018