A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Takimi Me Shoqen E Studimeve


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2001

2001-12-31T00:00:00

Muzika:

Xhevdet Gashi

Këngë e albumit:

"Sabri Fejzullahu"

Këngë e albumit:

"Merrma Shiun E Prishtines"


shum vjet kaluan qe sishim pare
si ti haroj kto vrrage mbi ty
me vjen per t`klithur
e per te qare
shume me mire t`mos kisha sy

reff:
mbi floke te kishte reshur bore
rudhat te loznin neper fytyre
ku jan ata sy , ku ajo dore
pse zeri te paska tjeter ngjyre

ti ke qen simbol i bukurise
krijuar nga dor hyjnore
ndaj i besoja
hamshueshmerise
dhe te till te kujtoja prore

reff:
mbi floke te kishte reshur bore
rudhat te loznin neper fytyre
ku jan ata sy , ku ajo dore
pse zeri te paska tjeter ngjyre

kohe e eger kohe tinxare ..
gjurm qe paska len mbi ty
shume me mire mos t`ishim takuar fare
shume me mire t`mos kisha sy ....


Ky tekst u dërgua nga Red0nn   redon
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018