A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Vallë Si Qenka Dashuria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Muzika:

Ilir Shaqiri

Teksti:

Avni Qahili

Orkestrimi:

Maki

Këngë e albumit:

"Shërbtor I Këngës"


Thonë se vyshket dashuria
Thonëse ajo le vetëm ca gjumë
Por tek unë po shtohet dita ditës
Për cdo natë mbeta pa gjumë
Të kërkoj unënë përrall
Të kërkoj në poezi
Ku je humbur,ku je tretur
Sa i mjerë pa ty kam mbetur.
Jo mundem dhe po tëdua
Mbi kujtime të kaloj
Për cdo ditë më shtohet malli
Sikur një herë të t`takoj
Vallë si qenka dashuria
Të jep frymëpastaj të mbyt
Pak e nxehtëe me shumë akull
Flala t`mbetet në fyt

Thonë se koha shëron plagët
Thonë të gjithë se një ditë do Kalon
Por tek unë po ndodh krejt Dicka tjetër
Dita ditës më shumë më rëndon


Ky tekst u dërgua nga Diellza Albioni Fazliu Selimi Uka
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018