A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Nje Deshir


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T13:26:06

Atë natë rrinim të zgjuar
Flisnim për dashuri
Por dashuri të huaja
E asnje fjalë për mu e ty.

Tashë pranoi se kamë gabu
Edhe pse ishim t'mbyllur si n'qeli
Kishim rojen gjysmë t'maskuar
Por si, si vallë,
Dot sti putha buztë unë ty.

Ai shkelqim i syve tu
E shtati ytë gjysm i q'veshur donte lojë,
Ahë mu thafshin durt e mija,
Pse s'ta vura atë kurorë.
Pse s'te prek ty me dorë.


Çdo të mirë të kësaj bote
E shijova në këtë jetë
Vetëm ty që s’të kam puthur
Pikë në zemër më ka mbet

Edhe sot kur të kujtoj
Po e ndjej vetën fajtor
Të kam pas para syve
E s’të preka kurrë me dorë

Ref.
Si flusk bore 'ndoren time
Zgjoi kujtimet i pa fatë
Një deshir diku e mbetur
Mjet, veqë mikesha e kohës s'vjeter.

(Ref.
Në ta marr sonte po më vlon gjaku
Gjithça shuhet por jo dhe meraku
Një dëshirë është diku thellë në mua
Të ringjallëm mbi buzët e tua)

S’ka adresë që s’tkam kërkuar
Të kam thirr miliona herë
Pa u çmall me sytë e shkruar
Nuk besoj që shpirti m’vdes

Edhe sot kur të kujtoj
Po e ndjej vetën fajtor
Të kam pas para syve
E s’të preka kurrë me dorë

Ref.
Si flusk bore 'ndoren time
Zgjoi kujtimet i pa fatë
Një deshir diku e mbetur
Mjet, veq mikesha e kohës s'vjeter.

(Ref. 3x
Në ta marr sonte po më vlon gjaku
Gjithça shuhet por jo dhe meraku
Një dëshirë është diku thellë në mua
Të ringjallëm mbi buzët e tua)


Ky tekst u dërgua nga  linda
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018