A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - O Sheqer


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/02/2012

2012-02-15T02:23:03

Këngë e albumit:

"O Sheqer"

Këngë e albumit:

"Hetet Verore 2012"


Moj e rritun ne Gurbet
midis njerzve ke mbet vet
i ke tmirat e dynjas
ske diqka qe sbon me pas

Un jam rrit si fukara
po ne zemer kam sevda
tmires vleren ja di shum
ke me than e lumja un

Ref.:
O sheqer ti oh sheqer
nuk e kam Dashnin me sherr
kurr ne buz ke me u merzit
n'Tirane kalin me shetit

me mu etje ske me ni
nQarshi t'Shkupit uj me pi
e harron Gurbetin krejt
ne Prishtin me mu me nejt

Moj e rritun ne Gurbet
zemra zemren e njeh vet
pa Sheqer sbahet Sherbeti
pa Ty sbahet muhabeti

Un jam rrit si fukara
po ne zemer kam sevda
tmires vleren ja di shum
ke me than e lumja un

Ref.:
O sheqer ti oh sheqer
nuk e kam Dashnin me sherr
kurr ne buz ke me u merzit
n'Tirane kalin me shetit

me mu etje ske me ni
nQarshi t'Shkupit uj me pi
e harron Gurbetin krejt
ne Prishtin me mu me nejt


Ky tekst u dërgua nga  nita
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018