A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sabri Fejzullahu - Kaluar Mbi Atin E Bardhë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sabri Fejzullahu"


Kaluar mbi atin e bardhe
Kosoven po e shetis
fusha e male kaloi
fluturoi si era
e ati im fisnik
vrapin mos ndalo
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull

Me shpate i pres rete
n'djesma u kerkua
mbushi grustat perplote
me gjake dhe me shprese
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u shkri gure
koha me u shkri akull

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull


Ky tekst u dërgua nga Bahtir Perquku
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018