A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Mbi Qepalla Vetulla Të Rëndon


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/08/2012

2012-08-17T08:30:31

Mbi qepalla dhembja të rëndon
Ç’pate moj qe drove me frikë
Piktur me karmin buzët si qërshi
Syri yt aj qiell me shi
Vitet po më fiken një nga një
Kurr s’do t’kthehet kohë e jonë
Ëndra ime shlyhet ikën në vetmi
Syri yt aj qiell me shi

Përtej qiellit eja moj më kërko
Të pavdekshme unë ta ruaj ty dashurinë
Engjull me krah kur fluturon
Lumin e parajsës mos ma helmo

Natë e verbër ta fshehë bukurin
Unë I dehur pushoj në behar
Nuri yt si hanë trupin ma shëndrit
Syri yt aj qiell me shi


Ky tekst u dërgua nga Bzzzz
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018