A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Zemer E Plagosur


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1992

1992-12-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 31-të në RTSH


Larg ne dhe te huaj ne dhe te huaj
kosoven enderrova ederrova
nen e bab mu duk se i perqafova ,
se i perqafova

eh q'mu lig zemra q'mu lig zemra
kur nga gjumi u zgjova u zgjova
njeva te tjer emra, te tjer emra
sa u permallova

Atje eshte prishtina
aty eshte rugova
zemer e plagosur
atje eshte kosova
2
Atje e lash nenen , e lash nenen
me duar ne gji duar ne gji
atje me pret vasha me pret vasha
me dy syt e zi
ktu jam refugjat refugjat
me dhembje ne zemer ne zemer
veq kosoves se lir kosoves se lir
jo nuk dua tjeter

REF: Atje eshte Prishtina....

Akordet

Larg ne dhe te huaj, dhe te huaj, Dm F F Dm
Koso-oven endrrova, enderro-ova, Dm C C Dm
Nen'e babe mu duk se perqafo-ova, Dm F F C
Se i perqafo-ova-a. C C Dm Dm


Ref.(x2) Atje eshte Prishti-ina-a C F F F
Aty eshte Rrugova-a F F F C
Zemer e plagosu-ur C F F C
Atje eshte Kosova-a C C Dm Dm
Zemer e plagosu-ur C F F C
Atje eshte Kosova-a C C Dm Dm


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018