A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Teuta


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/09/2013

2013-09-10T21:26:34

Muzika:

Tomor BerishaKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Teuta" kënduar nga Sabri Fejzullahu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nikolle Nikprelaj - Teuta

Tan kto male ... sikur thërrasin
Bjeshkët tona ... diç po flasin
Mos harroni n'kangë t’i a thoni
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
T'gjithë Shqiptarët kudo jan
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë.

Tanë kto male ... sikur thonë
Të gjithëve gjak o ... na bashkon
Mos harroni n'kangë t’i a thoni
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër luftna
Tìgjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
Jem Ilira ... jem Teuta
Jem të rritur nëpër lufta
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë
T'gjithë Shqiptarët kudo janë
Nuk kanë tjetër veç nji nanë.

Vellezerit Aliu - Teuta

sa lule qe ka pranvera
sa yje qe ka nata
sa dashuri qe kam une
ty do ta dhuroj

(ref 2x)
teuta per ty kendova
teuta, te dashurova
tash do ta fal jeten
mos te behet vone

nder shoqe ty te zgjolla
si enderr e neteve te mia
si uji qe merr deti
me mori dashuria

(ref 2x)

Albumi: Moj e pa shpirt: Shkup 1994
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018