A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sali Mani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
(1944-2009)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sali Mani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Gezim Te Madh Ka Sot Malesia
Moj E Mira Bregut Cemit
O Moj Shqipni


Artistë Të Ngjashëm:

Ali Krasniqi

Nexhat Vitia

Salih Bajrami-Krasniqi

Tahir Drenica

Behxhet Korpuzi

Isuf Berisha

Bajrush Doda

Hashim Shala

Agim Elmazi

Rizah Bllaca


Tags: Sali Mani

Krijo Një Kartolinë