A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sali Mani
(1944-2009)
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  26
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Sali Mani është këngëtar i njohur. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018