A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Salih Bajrami-Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  29
(1919-1987)  
  • Vendlindja:
  • Llashka Drenoc 
BIOGRAFIA: Salih Bajrami-Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Njëri ndër rapsodët më të mirë dhe më të njohur të Kosovës, Salih Bajrami-Krasniqi, i cili u lind më 1919 në fshatin Llashka Drenoc të Prekorupës komuna e Malishevës. Sipas pohimit të vetë Salihut ai filloi të këndojë qysh në moshën 6-7 vjeçare, kur babai i tij e mirrte me vete nepër dasma në ndeja e në ahengje të ndryshme.Në fillim përveç me babain Bajramin, (për të thuhet se ka qenë njëri ndër këngëtarët më të dalluar dhe është i pari që e soll...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3

Kenge Dasmash 2


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Sali Mani

Agim Elmazi

Behxhet Korpuzi

Hashim Shala

Augustin Ukaj

Bajrush Doda

Isuf Berisha

Rizah Bllaca

Dervish Shaqa

Tahir Drenica


Tags: Salih Bajrami-Krasniqi, Sali Bajrami-Krasniqi, Salih Bajrami, Sali Bajrami, Salih Krasniqi, Sali Krasniqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018