A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bilbili

Kendo bilbil,ti thuaja kenges,
lajmeroje zemren,se sot ka gezim,
fluturo atje,ne qiell hapi krahet,
e thuaju shokeve,kyt shend-in tim.

Shikoi pak malet,kodrat e shkreta,
te vetme kane mbetur,pa asnje njeri,
Atje nen qershi,ku te zinte dreka,
te pragu i deres,se vjetres shtepi.

Shko te burimi,atje te kroni,
shiko ujin qe rrjedh,e guret qe shkelqejne,
Atje pak me siper,fushen e futbollit,
kthehu me kujtime,me ato pak qe vlejne.

- poezi nga Samed Hoxhaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018