A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Koha Ndal

Sot pa ty,shtepia ka heshtur,
ndonese plot njerez,nuk ka me kuptim,
Fytyra jote,si gjithmone e qeshur,
tani s'eshte me,u be thjesht kujtim

Bej nje vizite,atje ku ti rrije,
ty te gjeja jashte,me shtiza ne dore,
Aty zemra kishte,nje moment qetesie,
zeri yt i embel,me rrembente me ore.

S'lodhesha se degjuari,keshillat e tua,
a te puthja duart,e tua,si hyjni,
Nje engjell nga toka,nje yll qe u shua
Kudo qe ti te jesh,uroj te gjesh qetesi.

- poezi nga Samed Hoxhaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018