A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sara Kalaveshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Sara Kalaveshi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Saranda ka përfunduar fakultetin e arteve në Prishtinë, dega MUZIKE. Kënga e parë titullohet "U Hargjua Dashuria", të cilën e punoi Amend Rexhepagiqi. Në Dhjetor 2008, Sara Kalaveshi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Me Fal", të cilën e kompozoi Flori Mumajesi. Videoklipi i kesaj kenge u publikua vitin 2009....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nora Muqaj

Nazmije Selimi

Edita Sopjani

Fjolla Morina

Bubulina Krasniqi

Mirsa Kerceli

Gentiana Podrimaj

Shkenda Dubova

Teuta Kurti

Vesa Smolica


Tags: Sara Kalaveshi, Saranda Kalaveshi, Saran Kalaveshi

Krijo Një Kartolinë