A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Vellezerit E Mije

I kam dy vellezer,
Jane shume te bukur,
Kur jam bashk me ta,
Ndihem sikur flutur,
Fjalet kur ia degjoj,
Nuk i'a mohoi,
Kur flasin ata te dy,
Une hesht dhe i degjoj,
Kur ata debatojne,
Une lendohem shume,
Ata pendohen perseri
Kerkojne te falur me qetsi.

- poezi nga Sara Keqa


- Poezia u dërgua nga Sara Keqa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3