A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Motra Ime E Dashur

Motra ime e vogel,
Eshte shume kurreshatre,
Per ti mesuar shkronjat,
Pa hyre ne abetare,
Gjithe diten rrine,
Me libra ne duar,
Dhe me pyet muan,
Kur vjen dita,
Ne shkolle per te shkuar.

- poezi nga Sara Keqa


- Poezia u dërgua nga Sara Keqa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4