A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Bajrami

Aroma e Bajramit,tingellima e ezanit,
deperton thelle dhe shpon zemren e muslimanit,
mbreteron gezimi.mbreteron hareja
se neve te gjitheve na bashkon feja.

larte ne minare,
po therret ezani,
ejani ne namaz o musliman,
te falim te bukurin bajram

Te festojme,
Kete dite te vecante,
te solidarizohemi,
te jemi te barabarte.

- poezi nga Sara Keqa


- Poezia u dërgua nga Sara Keqa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3