A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

Mezi erdhi kjo dite e bekuar,
me shum gjak e fituar
duke luftuar trimat e lirise,
qe te shpallej
dita e pavarsis.

Tani edhe ne kemi shtet
te lire jemi duke jetuar
fale trimave te shtetit tone,
ne Kosoven e pavaresuar.

- poezi nga Sarafin Grulaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  34Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018