A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefe Duraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  127
  • Vendlindja:
  • Mazrek 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sefe Duraj është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

S'ka Si Zemra (2017)

Dashurise (2015)

Je Perfekte (2012)

Sikur Ta Dija (2011)

E Para Dhe E Fundit (2008)

Zjarri I Dashuris (2006)

Pa Ty (2002)

Ne Zemer Te Ruaj

Hitet

Ra Dashnija M’hupi Vedija


» Dërgo Një Këngë »

Ndarja Dhemb
Ti Me Jep Energji
Mbi Trupin Tim
Je Perfekte
Ti S'ke Faj
Ra dashnia, M'hupi Vetdija
Amator Ne Dashuri
Mos Më Harro
Mesazhi
1000 Zemra


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Bojken Lako

Redon Makashi

Olen Cesari

Gena

Sinan Hoxha

Stine

Naim Krasniqi

Aleksandër Gjoka

D.U.D.A.

Luan Zhegu


Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Sefe Duraj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018