A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Ballabani 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
BIOGRAFIA: Sela është një këngëtare e njohur. Sela me origjin ësht nga Ballabani komuna e Prishtines. Para se të vendoset ne Suedi për te jetuar, Sela si femi ka jetu në Prishtine. Tani jeton dhe punon në Suedi. Sela shkruan vete tekstet e kengeve. Më datë 18 Tetor 2009, Sela publikon videoklipin "Falje Mos Kerko". Në vitin 2009, Sela publikon albumin "Dashuria ështe Një Dhurate". Më datë 12 Shtator 2011, Sela publikon videoklipin "Çdo çast". Më datë 18 Korrik 2013, Sela publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Meta Dullaj

Drilona Musa

Sadete Shkodra

Leonita Asllani

Albulena Kukaj

Fitore Gjonbalaj

Llollo

Valentina Ajdari

Behare Shala

Shqipe Kastrati


Tags: Sela, Sela Zeneli

Krijo Një Kartolinë