A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sela aka Boszman

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  78
  • Vendlindja:
  • Rahovec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Sela aka Boszman është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë. Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Se Jena Shqiptar (2010)


» Dërgo Një Këngë »


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Astro

Ex King

Dren (D.o.G.)

ZeeroMan

B52

I.N.S.E.C.T

Rrufeja

Jeton

Alba G

Liberian Selimi


Tags: Sela A.K.A Boszman, Sela Aka Boszman, Sela Aka Bozman, Sela

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018