A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sergio HD

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  346
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Sergio HD është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Në Qershor 2011, Sergio HD merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Nuk Je Me". Më datë 21 Korrik 2012, Sergio HD publikon videoklipin "You And I". Muzika e këngës u punua nga vetë Sergio HD, teksti u shkrua nga Luka Hajdini, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Në vitin 2016, Sergio HD merr pjesë në The Voice Of Albania 5. Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kelvi Kadilli

Xhuljo Imeri

Gjon Karrica

Iljard Shaba

Fred Delaj

Rudi

Flamur Cana

Agron Llakaj

Eleminimi

Voltan Prodani


Tags: Sergio Hd, Sergio, Serxhio, Serxhio Hajdini

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018