A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Sfirce 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Shaban Abazi është një shkrimtar. U lind ne fshatin Sfirce K. K i Medvegjes. Shkollen fillore e filloi ne fshatin Sfirce Klasen e pare e kreu ne vendlindje. Me përfundim të klasës së parë i vdes nëna dhe detyrohet të jetoi me gjyshin Rexhep Salihun nga Tupalla, i cili edhe e dërgon ne shkollim te mëtejme në Gjylekreshtë. Aty kryen edhe një klase. Me ndërrimin e vendbanimit të gjyshit prapë detyrohet të vazhdoi shkollimin ne Banjë të Sijarinës. Meqenëse ne vitin 1973 hapet shkolla...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Isuf Hoxha

Fatmir Çitaku

Sotiraq Naci

Vahit Nasufi

Arqile Garo

Kasam Shaqirvela

Matt K

Orhan Dauti

Gentinikqi

Ragip Ramaj


Tags: Shaban Abazi

Krijo Një Kartolinë