A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Të Dua

Ty Lejdina
me pak vargje
desha të të puthë
në faqe.
krejt rastësisht
diku t'kam pa
ejam bërë
si i rënë n'bela
as nuk kam sukses
në punë
as tërë natën
nuk bëjë gjumë.

pse si ndërroj bota ndodhitë?
Sikur t'lindnim për një ditë
por e patëm një fat tjetër
ti më e re,unë më i vjetër.

Mosha s'vënë kufij,t'dashurisë
zemra s'njeh sinjal t'pleqërisë
dhe po mos t'mundje me lëvizë
kurrë për jetë s'tkisha braktisë.

- poezi nga Shaban Cakolli


- Poezia u dërgua nga perla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018