A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Avni Rrustemin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/02/2017

2017-02-28T20:56:38

OooooOooo ooooo
Ne qarshi po thret telalli.
Shkon tuj brite permes pazari.
E zeze dita o per vatanin.
Shkon Paris me shit Toptani.
Zani i shqipes larg u ndije.
Dymedhjete pika lot i fshin.
Jo skan vdeke o bijt e mi.
Per Paris kam nis Avnin.

Por si dhanderr Avnin e veshen
Dalin zanat e pershendesin.
Koken lart trimi Avnije.
E percjellin shqipet permbi.
La meshnet kto fusha e male.
Mbani vesh bjeshket e larta.
Mbani vesh ju bjeshket e larta.
Kur ne Paris kerset altija.
Ooo ooo jepni haber u vrra tradhetia.

Shpejt ne Paris Avnija u gjete.
E pa Pashen ule ne hotel.
E kish qit kamen mbi kame.
Krah te djathte ngjite yll e hane.
O ku je tradhtare i ndyte.
Kush te dha drejt atdheun me shite.
Kush te dha drejt atdheun me shite.
Kom lan popullin me lot ne sy.
Ooo ooo prit kta plumba jan per ty.

Pyet Parisi e bajn seri.
Tym te si pse qet hoteli.
Thone u vra aj Esat Pashe.
Avni Trimi e ka kall flake.
Dora e trimit jo su dridh.
La Evropen me gisht ne goje.
La Evropen me gisht ne goje.
Qiti pushke per token nane.
Ooo ooo mos me marr tradhtaret neperkamb.


Ky tekst u dërgua nga Xheni
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018