A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shaqir Cerrvadiku & Mahmut Ferati - I Meçmi Dhe Budalla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  32

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

Këngë e albumit:

"Pleqnarët E Pavarësisë"


Ngjyra , ngjyra kjo dynja
nje pare mend kerkush si ka

Per mi ra qdo puneve ne hije
njeri vlen aq sa ka dije

A i meqmi me nje fjale e
pajton krejt nje mahall

A i budalla qe nuk din
turbullon ujin qe e pin

A i meqmi fjale s'hargjon
kur e sheh se ska kush ngoj

Ai budalla e prish o renin
kur ja zen o te meqmit venin

Ai i meqmi me 5 pare
500 vetve ju bon qare

Me ja dhan paret buballes
ja qet flaken krejt mahalles

Met qillu hogja budall kurr
kah kibla ski mu fal

Met qillu hogja me met kun
shentanit si len ven

Me te qillu mjeku budall
prej spitali zdel i gjalle

Me te qillu mjeku me dije hala
pa e krye fjalen te bjen ne fije

Met qillu i mequm dietari qka ka met pshtu e te kthen per smari

Met ti pleqnu budalla punte thot ti vetes puthja hunt

Me te qillu budall kengtari ta bon dasmen dite pazari

Me te qillu kengtar me men me za tij njerzia flet


Ky tekst u dërgua nga Fєѕтιsтуℓєz- ∂נ- тιм&#
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018