A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shawn Mendes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Toronto 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Shawn Mendes është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Shawn Peter Raul Mendes is a Canadian singer and songwriter. He attracted a following in 2013, when he began posting song covers on the video sharing application Vine. The following year, he caught the attention of artist managers Andrew Gertler and Island Records A&R Ziggy Chareton, which led to him signing a deal with the record label. Mendes went on to release an EP and his debut studio album Handwritten, whose single "Stitches" reached the...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Justin Bieber

David Bowie

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Edward Maya

Akon

Guy Sebastian

Lionel Richie


Tags: Shawn Mendes

Shawn Mendes në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018