A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shazim Mehmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shazim Mehmeti është një shkrimtar. Botime: “Drejtpeshimi i humbur”, 1991 “Shkallmimi i shtëpisë”, 1992 “Varre dhe lumë”, 1993 “Kam frikë nga lehjet”, 1994 “S’e besoj parajsën tënde”, 1995 “Tullaci dhe netët me hënë”, 1995 “Baladë për sedrën”, 1998 “Lumenj që fluturojnë”, 1999 “Zogj shpirti”, 2002 “Stinë e kafshës “, 2004 “Tregime”, 2006 “Lumenjtë e dritës”, 2009 “Pellgu i mësipërm i lumit Vardar”, 2009 “Rrëfime nga anëtejana”, 2010 “Ngrehina kadareane e ankthit në s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Vahit Nasufi

Isuf Hoxha

Shaban Abazi

Sotiraq Naci

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Gert Vlashi

Engjëll Gashi

Mehmet Disha

Elton Cemurati


Tags: Shazim Mehmeti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018